Testbiotech avastas GMO riskianalüüsidega manipuleerimise

1613

Testbiotech avastas analüüside käigus, et Bayer ja Dow on oma GMO sojaubade riskianalüüsides petnud. Dow tegi rottidel söötmiskatse, kuid kasutas selleks GMO sojauba, mis ei olnud töödeldud nii nagu tavapärases elus seda tehakse. Bayer kasutas riskianalüüsis samuti vähem herbitsiidi kui ettenähtud.

Bayeri ja Dow GMO sojaoad on kolme herbitsiidi suhtes resistentsed. Dow kasutas oma riskianalüüsis kolme herbitsiidi asemel kahte ja kogused, mida kasutati olid poole väiksemad kui peaks.

Bayer kasutas ainult kolmandiku ettenähtud taimemürgist. Bayer söötmiskatseid läbi ei viinud. Riskianalüüsis tuleb GMO taimi pritsida nende mürkidega, millele nad on resistentsed. Kui seda ei teha, on riskianalüüs vigane. Kui analüüsil pritsitakse vähem herbitsiidi, kui põldudel seda teha tuleks, ei kajastata, kui palju mürgijääke päriselt taime jääb. Lisaks võib herbitsiidide hulk omada mõju taime struktuurile.

Ilmselt sooviti pettuse abil varjata tegelikke riske tervisele, et sojauba kuulutataks ohutuks ning seeläbi saaks teenida rohkem kasumit.

Allikas: Organic-market.info